Zaburzenia pamięci. Leczenie i diagnostyka online

1 lipca 2020

Nieustający stres, niedobór witamin lub inne choroby mogą powodować zaburzenia pamięci. Alzhaimer, depresja lub stwardnienie rozsiane to choroby, którym może towarzyszyć to zaburzenie. Podstawą do zdiagnozowania i leczenia zaburzeń pamięci jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który dobierze odpowiednie leki lub proces terapeutyczny. Tego rodzaju konsultacje można uzyskać także online na platformie haloDoctor.

Zaburzenia pamięci, a konsultacje lekarskie

 

Diagnoza, a później profilaktyka są niezwykle ważne w leczeniu zaburzeń pamięci. Proces leczenia i stosowanej terapii będzie zależny od tego jakie są przyczyny zaburzeń. Jeśli przyczyną zaburzeń jest choroba taka jak Alzheimer (choroba otępienna) może zostać wdrożona farmakoterapia, która spowolni rozwój zaburzeń pamięci.

Aby móc leczyć zaburzenia pamięci należy zgłosić się do lekarza psychiatry. Szczególnie ważna jest pomoc w przypadku zaburzeń depresyjnych. Także eWizyta z neurologiem może być potrzebna.

Diagnoza online u specjalisty

 

Ważne, aby konsultacja z lekarzem online odbyła się stosunkowo szybko. Prawidłowa diagnoza pacjenta pozwoli na szybką reakcję i wdrożenie farmakoterapii lub suplementacji diety. Zaburzenia pamięci leczone online przez platformę haloDoctor umożliwiają wygodny i szybki kontakt z lekarzem specjalistą. Można zarejestrować się w kilka minut do psychiatry, psychoterapeuty, psychologa.

  • Należy wybrać lekarza lub specjalistę, z którym chcemy się skonsultować,
  • Kolejnym elementem rejestracji jest wybór daty wizyty i godziny,
  • Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych dotyczących pacjenta wraz z mailem: NIP, adres zamieszkania, PESEL, dane medyczne – będą one potrzebne specjaliście m.in. po to aby wystawić e-Zwolnienie lub eReceptę; pacjent otrzyma link do opłaty za wizytę.
  • Po zrealizowaniu opłaty za wizytę przez system PayU lub kartą elektroniczną można przesłać dokumentację medyczną do lekarza specjalisty. Pacjent otrzyma link do otwarcia okna wizyty i tam za pomocą załącznika w czacie należy przesyłać dokumentację medyczną.
  • Po przesłaniu wszystkich dokumentów można oczekiwać na termin wizyty. Konsultacje telemedyczne są prowadzone na III sposoby – konsultacji wideo, telerozmowy oraz czatów.
  • Po zrealizowaniu wizyty, jeśli zajdzie taka potrzeba – lekarz wystawi eReceptę lub e-Zwolnienie.

eRecepta zostanie wystawiona w formie 4-cyfrowego kodu lub pliku PDF. Jeśli pacjent zdecyduje się na pierwszą formę – otrzyma SMS-a z kodem, jeśli na drugą – dostanie e-mail na skrzynkę odbiorczą. eRecepta jest ważna przez rok, można ją zrealizować w każdej aptece w Polsce.

Chroń się przed zaburzeniami pamięci

  

Przed zaburzeniami pamięci chroni aktywność intelektualna. Poszerzanie horyzontów myślowych, hobby, posiadanie relacji z innymi ludźmi, aktywność w grupach społecznych sprawia, że spada możliwość pojawiania się zaburzeń pamięci.

Jeśli jednak pojawią się pierwsze objawy chorób współtowarzyszących zaburzeniom pamięci skonsultuj się online z lekarzem.