Aplikacje medyczne jakich potrzebuje Twoja przychodnia

Zajmujesz się zarządzaniem placówką medyczną i poszukujesz skutecznych sposobów na to, aby usprawnić proces jej codziennego funkcjonowania? Chcesz aby pacjenci czuli się bezpiecznie, byli skutecznie leczeni, a personel medyczny był usatysfakcjonowany z podejmowanej pracy? Wszystko to możesz osiągnąć, jeżeli wyposażysz przychodnię w specjalistyczne oprogramowanie dedykowane medycynie. Dowiedz się zatem jakie funkcje pełnią tego typu aplikacje oraz w jaki sposób wybrać firmę zajmujące się ich projektowaniem.

Aplikacje dla pacjentów i lekarzy

Z możliwości aplikacji medycznych skorzystają zarówno lekarze, jak i sami pacjenci. Ile to razy zdarza się sytuacja, kiedy pacjent nie stosuje się do zaleceń specjalisty w zakresie zażywania leków i ich dawkowania. Wynika to zarówno z zapominania (najczęściej osoby w podeszłym wieku), jak i zbyt nonszalanckiego podejścia do kwestii własnego zdrowia. Aplikacja medyczna w ogromnym stopniu rozwiązuje jednak ten problem.

Przede wszystkim pacjent może na bieżąco notować prowadzone przez siebie działania w ramach podejmowanego leczenia, a także zapisywać doświadczane objawy w elektronicznym systemie. Zapisane dane są następnie dostarczane w trybie rzeczywistym do lekarza, który może ocenić efekty terapii, przestrzeganie zasad zaleconego leczenia, a w razie konieczności zarekomendować odpowiednie zmiany.

Aplikacje mobilne dla pacjentów służą także przypominaniu im od godzinach przyjęcia postrzegalnych dawek leków. O właściwej porze system przesyła stosowną informację – czy to w postaci wiadomości sms, czy sygnalizacji dźwiękowej.

Oprogramowanie dla osób z alergią

Elektroniczne programy mogą stanowić także wybawienie dla wszystkich osób, które w codziennym życiu zmagają się z uciążliwymi objawami alergii takimi jak zaczerwienienie i łzawienie oczu, kichanie, swędzenie ciała czy katar sienny. Aplikacja monitoruje na bieżąco zawieszenie pyłków w powietrzu i informuje o przekroczeniu bezpiecznych wskaźników. Alergik przed wyjściem z domu może więc upewnić się, czy taka decyzja nie będzie wiązała się z narażeniem na uporczywe dolegliwości.

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Przykładem zastosowania aplikacji medycznej może być także e-dokumentacja medyczna. Jest to system służący kompleksowemu zarządzaniu placówką służby zdrowia. Pozwala prowadzić w trybie online kartotekę medyczną pacjentów, a także uprościć i przyśpieszyć proces rejestracji pacjentów. Zaletą tego typu rozwiązania jest wzrost czytelności kartoteki, dzięki czemu można zminimalizować ryzyko wystąpienia kosztownych – zarówno dla placówki, jak i samego pacjenta – błędów.

Posiadanie tego typu oprogramowania medycznego już niebawem będzie obligatoryjne dla każdej placówki. Warto jednak jak najszybciej zaopatrzyć się w taką aplikację. Dzięki temu uda się znacząco skrócić czas wdrożenia personelu medycznego do nowych zmian. Firmy dostarczające aplikacje medyczne zwykle oferują także przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń dla pracowników, dlatego warto skorzystać właśnie z takiej opcji.

Posted by:

leader 5

Related articles

Back to Top