Dlaczego warto podjąć współpracę ze sprawdzoną firmą badawczą?

9 maja 2017

Dobra firma badawcza pomoże Ci osiągnąć sukces!

W czasach silnej konkurencji na zglobalizowanym rynku podejmowanie decyzji biznesowych stało się trudne jak nigdy dotąd. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwa, chcąc ograniczyć ryzyko związane z prowadzoną działalnością, coraz częściej sięgają po pomoc wyspecjalizowanych agencji badawczych, których analizy i badania pozwalają im lepiej zrozumieć rynek oraz swoich klientów i ich potrzeby. Jednak aby zlecone badania przyniosły realne korzyści, warto korzystać z usług sprawdzonej i doświadczonej firmy badawczej.

Dlaczego wybór dobrej firmy badawczej jest tak ważny?

Warto pamiętać, że zlecenie badań marketingowych, rynku lub badań o innym charakterze firmie zewnętrznej ma swój określony cel, którym jest najczęściej uzyskanie podstaw do podjęcia decyzji biznesowej. Jeśli badań takich nie wykona doświadczona i sprawdzona firma badawcza, może okazać się, że podjęta na ich podstawie decyzja będzie błędna, co może mieć fatalne skutki dla dalszej działalności przedsiębiorstwa.

Jak rozpoznać rzetelną firmę badawczą?

Choć przy podjęciu decyzji każda firma powinna kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami, warto wiedzieć, jakie najważniejsze cechy powinna mieć dobra firma badawcza:

  • Szeroki katalog rodzajów badań oraz stosowanych narzędzi badawczych – to gwarantuje uzyskanie wysoce miarodajnych efektów badań
  • Wieloletnie doświadczenie
  • Zespół złożony z ekspertów z różnych dziedzin m.in. analityków, statystyków, ekonomistów, informatyków itp.
  • Bogate portfolio wykonanych zleceń
  • Specjalizacja – np. w zakresie przeprowadzania badań dla branży medycznej.

Co oznacza wybór właściwej firmy badawczej?

Podjęcie współpracy ze sprawdzoną firmą badawczą daje gwarancję otrzymania miarodajnych informacji, które będzie można wykorzystać w podjęciu właściwej decyzji biznesowej. Gwarancję taką zapewnia przede wszystkim doświadczenie firmy, które widać już od początku realizacji zlecenia.

Dobra firma przed rozpoczęciem działań przeprowadza dokładny wywiad z klientem na temat jego potrzeb i dopiero potem przystępuje do opracowania projektu badawczego, w tym określenia metodologii badań, narzędzi analitycznych, czy wreszcie czasu potrzebnego na jego realizację.

Warto pamiętać, że zlecając przeprowadzenie badań dobrej firmie, można liczyć na rzetelne wykonanie przez nią projektu, który będzie mógł być wykorzystany do podjęcia trudnych decyzji biznesowych. Niestety niedoświadczone firmy, które często oferują swoje usługi w niskich cenach, mogą swoimi nierzetelnymi badaniami zrobić więcej szkody niż pożytku.