Elektroniczna dokumentacja medyczna dla gabinetów

Lekarze, czy fizjoterapeuci mogą usprawnić swoją codzienną pracę korzystając z darmowej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej MedfileTo moduł zgodny z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego użytkownik zarządza dzięki niemu dokumentacją, finansami oraz skutecznie promuje własną działalność.

 

Dlaczego warto korzystać z programu dla gabinetu lekarskiego?

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna posiada szereg istotnych funkcjonalności. Poniżej prezentujemy listę jedynie kilku modułów pozwalających na optymalizację i usprawnienie pracy.

 

- Interaktywny kalendarz

Jest on połączony z platformą ZnanyLekarz, Google Calendar, jak i rejestracją pacjentów poprzez EDM Medfile®. Godne uwagi są opcje automatyzacji zapisów pacjenta, kopiowanie i tworzenie wizyt powtarzalnych, ustawienie przerw między jedną wizytą, a drugą. Przydatną funkcją jest także możliwość dodawania wizyt z uwzględnieniem gabinetu/lekarza/usługi.

 

- Elektroniczna kartoteka pacjenta

W Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® karta pacjenta jest przejrzysta i czytelna. Opiera się na krajowych zaleceniach, tak jak dokumentacja papierowa. Użytkownik ma sekcje i miejsce do prowadzenia wszechstronnego wywiadu lekarskiego. Warto wspomnieć, że ten program dla gabinetu medycznego daje dużą samodzielność, co przyczynia się do personalizacji wyglądu karty zgodnie z własnymi potrzebami.

Dedykowana kartoteka została stworzona także z myślą o fizjoterapeutach i stomatologach. Przydatną opcją jest możliwość wizualizacji dolegliwości chorego, z diagramem fizjoterapeutycznym jako pomocnym narzędziem. Dla stomatologów natomiast – jest to diagram stomatologiczny.

 

- Wzory dokumentów

Ten moduł EDM jest mocno rozbudowany o wszelkiego rodzaju formularze dokumentów. To: zaświadczenia, skierowania, pakiety specjalistycznych usług, rachunki i faktury. Ponadto codziennie aktualizowana baza leków, recepty (tak refundowane, jak i nierefundowane), e-recepty, eWUŚ, e-ZLA, zgody RODO.

 

Rozwiązaniu stworzonemu przez BioStat® towarzyszy m.in. darmowa strona internetowa gabinetu, aplikacja mobilna iOS i Android, opcja rejestracji online i przesyłania powiadomień w formie SMS-ów, czy konsultacje medyczne jako czat, czy połączenie wideo.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna jako program dla gabinetu lekarskiego jest narzędziem intuicyjnym, niewymagającym specjalistycznej wiedzy, ani instalacji na własnym urządzeniu (model SaaS – Service as a Software).

 

Godne podkreślenia jest, że Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile®  daje lekarzowi, czy obsłudze administracyjnej dużą samodzielność, odciążając ponadto w codziennej pracy. Wybór odpowiednich modułów sprawia, że każdy z użytkowników spersonalizuje je zgodnie z własnymi potrzebami. Podnosi standard, jakość i komfort pracy oraz usprawnia kontakt z pacjentami. Pozytywnie wpływa ponadto na wizerunek placówki, czy gabinetu.

 

 

Jerzy

„Wcześniej zdarzało mi się źle zapisać pacjenta w kalendarzu. Papierowy kalendarz to były dla mnie same problemy. Teraz problem zniknął, a rejestracja pacjenta na wizytę jest przyjemnością.”

Posted by:

User WP

Related articles

Back to Top