Elektroniczna Dokumentacja Medyczna dla gabinetów

17 maja 2019

Lekarze czy fizjoterapeuci mogą usprawnić swoją codzienną pracę korzystając z programu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile®. Posiada ona moduł zgodny z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia. Użytkownik programu zarządza dzięki niemu dokumentacją pacjentów, funkcjami administracyjnymi jak i skutecznie może promować swoją działalność.
 

Dlaczego warto korzystać z programu dla gabinetu lekarskiego?

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna posiada szereg istotnych funkcjonalności. Poniżej prezentujemy listę kilku modułów pozwalających na optymalizację i usprawnienie codziennej pracy personelu medycznego.
 
Interaktywny kalendarz:
Przejrzysty grafik połączony z platformą ZnanyLekarz.pl, Google Calendar, jak i szybką rejestracją pacjentów poprzez EDM Medfile®. Opcje automatyzacji zapisów pacjenta, kopiowanie i tworzenie wizyt powtarzalnych, ustawienie przerw między jedną wizytą, a drugą. Przydatną funkcją jest także możliwość dodawania wizyt z uwzględnieniem gabinetu / lekarza / usługi.
 

Kartoteka pacjenta w formie elektronicznej

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® umożliwia operowanie kartami zdrowia i choroby pacjentów w sposób przejrzysty i szybki. Opiera się na krajowych zaleceniach Ministerstwa Zdrowia, tak jak dokumentacja papierowa. Lekarz ma miejsce do wprowadzenia wszechstronnego wpisu z wywiadu lekarskiego. Warto wspomnieć, że Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® daje specjalistom dużą samodzielność. Przyczynia się to do personalizacji wyglądu karty zgodnie z potrzebami specjalistów.
 
Dedykowana karta wizyty lekarskiej została stworzona także z myślą o fizjoterapeutach, stomatologach, specjalistach medycyny estetycznej i pediatrach. Przydatną opcją jest możliwość wizualizacji dolegliwości chorego, z diagramem fizjoterapeutycznym jako pomocnym narzędziem. Dla stomatologów natomiast – jest to diagram stomatologiczny.
 

Wzory dokumentów medyczno-prawnych

Wszelkiego rodzaju formularze dokumentów, tj.:

  • zaświadczenia,
  • skierowania,
  • pakiety specjalistycznych usług,
  • rachunki i faktury;

można łatwo wygenerować za pomocą Medfile® EDM. Dzięki elektronicznemu podpisowi MedSign nie ma także konieczności drukowania dokumentów. Można je wygodnie wysłać mailowo do pacjenta lub wypełnić w gabinecie za pomocą iPAD-a.

  • codziennie aktualizowana baza leków, automatyczne podpowiedzi ICD-9/10 oraz ICF także ułatwiają codzienną pracę personelu medycznego.

 

Dokumentacja obowiązkowa od stycznia 2020 r.

Rozwiązania, jakie proponuje Medfile® EDM są odpowiedzią na cyfryzację, która od 8 stycznia 2020 r. wchodzi na kolejny etap – obowiązkowych e-Recept wystawianych we wszystkich placówkach ochrony zdrowia. Dzięki Medfile® proces ten jest łatwiejszy i płynny. Nie nastręcza trudności, a specjaliści mogą kontynuować pracę z tą samą bazą pacjentów co wcześniej, dzięki możliwości importu bazy danych.
 
W Medfile® EDM uprawniony personel medyczny wystawia także bez problemu e-Zwolnienia już od grudnia 2018 r., a od 2021 r. będzie możliwe wystawianie e-Skierowań.
 

Program dla gabinetu lekarskiego – korzyść i bezpieczeństwo

Rozwiązaniu stworzonemu przez BioStat® towarzyszy m.in. darmowa strona internetowa gabinetu, aplikacja mobilna iOS i Android, opcja rejestracji online i przesyłania powiadomień w formie SMS-ów. Dostępne są także konsultacje medyczne jako czat czy połączenie wideo – jest to przyszłość postrzegana, jako telemedycyna.
 
Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® EDM program dla gabinetu lekarskiego jest narzędziem intuicyjnym, niewymagającym specjalistycznej wiedzy, ani instalacji na własnym urządzeniu (model SaaS – Service as a Software).
Wypróbuj Medfile® EDM jeszcze przed 8 stycznia 2020 r. Przygotuj się na nadchodzące zmiany w polskim systemie ochrony zdrowia.
 
Jerzy:
„Wcześniej zdarzało mi się źle zapisać pacjenta w kalendarzu. Papierowy kalendarz to były dla mnie same problemy. Teraz problem zniknął, a rejestracja pacjenta na wizytę jest przyjemnością.”