Neurolog online. Rejestracja 24/7

22 kwietnia 2020

Neurologia to jeden z deficytowych obszarów medycyny w Polsce. Często zdarza się, że gabinety medyczne w odległych małych aglomeracjach miejskich i przychodniach wiejskich są nieobsadzone w tej dziedzinie i ich pacjenci pozbawieni są dostępu do lekarzy tej istotnej specjalności medycznej. W tej sytuacji dostęp do neurologa online jest świetnym rozwiązaniem.

 

Gdzie szukać neurologa online?

 

Korzystając z usług platformy telemedycznej haloDoctor  pacjenci mieszkający w najdalszych zakątkach kraju mogą  w każdej chwili, całą dobę siedem dni w tygodniu, kontaktować się z lekarzem specjalistą. Korzystając z czatu , wideokonferencji czy rozmowy telefonicznej neurolog online będzie mógł przeprowadzić szczegółowy wywiad i  ocenić stan zdrowia pacjenta, postawić diagnozę,  zaplanować kolejny etap leczenia. Dzięki opcji dodania załącznika, w trakcie eWizyty,  można udostępnić wyniki badań: laboratoryjnych, elektrofizjologicznych, ultrasonograficznych, tomografii komputerowej.

 

Podczas teleporady jest możliwe otrzymać eZwolnienie lub  eReceptę. Np. w sytuacji gdy pacjent potrzebuje przedłużenia recepty na przyjmowane leki lub z powodu skutków ubocznych zgłasza chęć ich zmiany. Wystarczy zgłosić lekarzowi problem i  przesłać swoją dokumentację medyczną potwierdzającą stosowanie terapii. Na tej podstawie  lekarz wyśle emailem plik .pdf  lub SMS-em kod do realizacji elektronicznej recepty, którą można zrealizować w każdej aptece w kraju. A jeżeli będzie taka konieczność to lekarz wystawi także eZwolnienie, które od razu zostanie przesłane do pracodawcy.

 

W jakiej sprawie konsultować się z neurologiem?

 

Telekonsultacje  mogą być praktycznym rozwiązaniem dla pacjentów z chorobami typu:

 

  • przewlekłe bóle głowy i migreny,
  • udar/wylew,
  • demencja,
  • epilepsja,
  • Alzheimer,
  • Parkinson,
  • tętniaki.

 

Wiele schorzeń natury neurologicznej wymaga bieżącej  ich oceny i leczenia przez specjalistę w trakcie kilku wizyt. Jest to szczególnie trudne dla chorych mieszkających daleko od centrów medycznych, które  świadczą takie usługi. Dzięki serwisom typu haloDoctor oferującym dostęp do neurologów online osoby z  małych miejscowości w całej Polsce mogą być odciążone z konieczności  wielokrotnych dalekich dojazdów do stacjonarnych gabinetów.